« حاميان ما »

ليست خبرهاIMG_20230619_100646_881

برگزاری سومین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره

سومین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره انجمن در تاریخ 25 خرداد 1402 در محل سازمان نظام پزشکی مشهد برگزار شد. در این دوره اقای دکتر مهاجری، دکتر شمسیان، دکتر مشکانی، دکتر مجرد، دکتر غلامین و دکتر سلیمانپور و سرکارخانم دکتر ابریشمی به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و دکتر عظیمی نژاد به عنوان بازرس انجمن انتخاب شدند. سرکارخانم دکتر راشد و اقای دکتر عامل هم به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره انتخاب شدند.

ادامه مطلب ←


photo_2018-04-16_17-10-07

بخشی از زندگی استاد فرزانه، دکتر محمد تقی خانی

دکتر محمد تقی‌_خانی متولد 1328 و دانش‌آموخته رشته علوم آزمایشگاهی تشخیص پزشکی(کارشناسی)، بیوشیمی بالینی(کارشناسی ارشد)، بیوشیمی بالینی(دکترای تخصصی) بود.
⬛️ ایشان دوره تخصصی خون و هورمون‌ ها را به ترتیب در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران، دانشگاه‌های مورگان، میامی و اوهایو امریکا گذراند.
⬛️ از وی بیش از 100 مقاله و چندین جلد تالیف و ترجمه به یادگار مانده است.

ادامه مطلب ←برنامه کنفرانس علمی: تازه های تکنولوژیهای تشخیص قبل از تولد بیماریهای ژنتیک

کنفرانس علمی با عنوان "تازه های تکنولوژیهای تشخیص قبل از تولد بیماریهای ژنتیک" در تاریخ 8/27/ 1395 در محل سازمان نظام پزشکی خراسان رضوی برگزار شد. این برنامه با همکاری گروه ژنتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و انجمن متخصصین تک رشته علوم آزمایشگاهی برگزار شد و 50 نفر در آن شرکت داشتند.

ادامه مطلب ←


تشکیل کمیته مشترک برای بررسی آیین‌نامه ” آموزش تکمیلی تخصص علوم آزمایشگاهی”

تشکیل کمیته مشترک برای بررسی آیین‌نامه " آموزش تکمیلی تخصص علوم آزمایشگاهی"
دبیر شورای عالی علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت، تشکیل کمیته مشترک مرکب از گروه‌های ذینفع علوم آزمایشگاهی در این وزارتخانه را بهترین راه‌حل موضوع حق فنی آزمایشگاه دانست و گفت: در حال حاضر این کمیته مشترک تشکیل شده ولی هنوز به دیدگاه واحدی برای داشتن حق فنی آزمایشگاه توسط اساتید علوم پایه پزشکی دست نیافته‌است.

ادامه مطلب ←


گزارش ایسنا در مورد پیگیری روند اجرای قانون آموزش تکمیلی تخصص علوم آزمایشگاهی

عدم اجرای قانون " امور دارویی و آزمایشگاهی" مصوب سال 67 مجلس شورای اسلامی،‌همواره اعتراض بسیاری از دانشجویان و اساتید تک رشته‌ای علوم پایه را همراه داشته است. پیگیری اجرای این قانون موجب شد در دولت نهم آیین‌نامه "اجرای دوره‌های آموزشی تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی" با کمک 20 نفر از اساتید صاحب نظر رشته‌های علوم پایه تدوین و برای اجرا به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال شود. اما اجرای این آیین‌نامه بیش از 4 سال است که در دانشگاه‌ها متوقف شده و اجرای مجدد آن نیازمند امضای وزیر بهداشت است. ادامه مطلب وبگاه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

ادامه مطلب ←راه اندازی وبسایت انجمن متخصصین تک رشته علوم آزمایشگاهی

وبسایت انجمن متخصصین تک رشته علوم آزمایشگاهی در حال آماده سازی و افزودن اطلاعات می باشد.
پیشاپیش پوزش ما را به خاطر کاستی های موجود در وبسایت بپذیرید و پیشنهادات خود را به آدرس پست الکترونیک info@iascl.ir ارسال فرمایید.
با تشکر

ادامه مطلب ←